Jak założyć firmę w zaledwie kilka godzin?

Jak założyć firmę? To pytanie zadaje sobie mnóstwo młodych osób, które pragną otworzyć własną działalność. Mimo iż na wielu stronach internetowych cały czas można znaleźć wiele praktycznych przewodników, to jednak cały czas zainteresowani obawiają się zakładania firmy np. przez internet. Warto jednak dowiedzieć się więcej na ten temat, gdyż dzięki tej możliwości można szybko, sprawnie i bez wizyt w urzędach założyć firmę samodzielnie i bez dodatkowych opłat. Jak to zrobić? Odpowiedź poniżej.

Wsparcie eksperta

Osoby, które nie odważą się na samodzielnie założenie firmy, mogą skorzystać z pomocy ekspertów, którzy ogłaszają się na wielu sprawdzonych stronach internetowych, jak i na portalach społecznościowych. Najczęściej są to księgowi, którzy telefonicznie lub mailowo poprowadzą klienta krok po kroku. Wykupując taką usługę, jak założenie firmy przez profesjonalistę można liczyć między innymi na: darmowe założenie działalności w odpowiednich rejestrach i urzędach, pomoc księgowego zarówno na początku prowadzenia działalności, jak i podczas dłuższej współpracy, darmowy dostęp do najlepszych programów do fakturowania itp. Czy warto z takiej pomocy skorzystać? Zdecydowanie tak. Należy jednak wybrać sprawdzoną, dobrą firmę, która pomoże klientowi i będzie odpowiedzialna za swoje działania.

Pomoc urzędników

Osoby, które skuszą się jednak na samodzielnie założenie swojej działalności mogą liczyć również na pomoc konsultantów w urzędzie, którzy podpowiedzą im, jak przebrnąć przez konkretne formularze. Trzeba jednak przyznać, iż ciężko czasami się dodzwonić do urzędu w tej sprawie, jednak, gdy konsultant jest już na linii, to bez problemu i wyczerpująco pomoże zainteresowanemu w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Dla tych, którzy mają trochę czasu, poleca się także wizytę w urzędzie. Tam z pomocą urzędników można bardzo szybko założyć firmę i dowiedzieć się wiele cennych i przydatnych informacji.

Załóż firmę przez konto internetowe

Co ciekawe, w ostatnim czasie wiele banków umożliwiło swoim klientom założenie jednoosobowej działalności gospodarczej także za pomocą ich serwisów. Za pomocą zwykłego internetowego konta bankowego można stworzyć własną firmę w kilku krokach. Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę i wypełnić stosowny formularz, a następnie wysłać go do urzędu za pośrednictwem banku. Dzięki temu można mieć pewność, że do naszych danych nikt niepożądany nie będzie miał dostępu, a bank przeprowadzi nas szybko przez całą procedurę założenia konta. Trzeba jednak pamiętać, by podczas wypełniania danych, w lewym górnym rogu była kłódka, która oznacza, iż inne osoby, nie będą miały dostępu do tego, co wprowadzamy do systemu.

Jak widać z powyższego, warto zapoznać się z powyższymi metodami i wybrać odpowiedni sposób dla siebie, by założyć firmę, w jak najwygodniejszy i najszybszy sposób. Trzeba jednak pamiętać, iż wiele formularzy, które trzeba wypełnić przy tworzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej, wymaga podpisu elektronicznego, więc zanim zainteresowany zacznie starać się o założenie działalności, powinien taki podpis wygenerować. Dodatkowo w każdej chwili można liczyć na poradniki internetowe oraz filmiki na znanych kanałach, dzięki którym także każdy bez problemu poradzi sobie z założeniem firmy. Warto obejrzeć przynajmniej kilka z nich, by dowiedzieć się, jakie dane i dokumenty należy wcześniej przygotować oraz ile czasu trzeba poświęcić na wypełnienie tych wszystkich potrzebnych formularzy.

Redakcja capitalwork.pl