Jak przyspieszyć działanie przeglądarki internetowej?

Każdy, kto korzysta z internetu chce, by bez problemu przeglądać strony internetowe, oglądać dodane do nich filmy czy grafikę. Niestety nie zawsze to jest możliwe. Zdarza się, że przeglądarki internetowe się zacinają lub po prostu działają zbyt wolno. Co zrobić w tej sytuacji?

Prędkość internetu ma znaczenie

Nie zawsze przeglądarki internetowe są powodem wolnego działania Internetu. Nierzadko problemem jest jego prędkość lub jakość połączenia. Tak się zdarza choćby wtedy gdy sygnał WIFI emitowany z routera nie dociera do komputera lub dociera, ale jest bardzo słaby. Tak się dzieje, jeśli pomiędzy routerem a komputerem jest wiele przeszkód takich jak drzwi czy ściany. Niekiedy sam router jest po prostu postawiony w nieodpowiednim miejscu, przesłonięty. Taki router oczywiście działa sprawnie, jednak sygnał WIFI nie może z niego dotrzeć do komputera, lub dociera, ale bardzo słaby. Jeśli więc Internet działa zbyt wolno, najpierw trzeba przeanalizować czy prędkość Internetu jest odpowiednia, a sygnał niczym niezakłócony. Niekiedy konieczne jest zwiększenie prędkość Internetu. To rozwiązuje problem.

Kiepska przeglądarka internetowa

Istnieje wiele przeglądarek internetowych, nie wszystkie jednak są dobre. Jeśli więc Internet działa zbyt wolno, warto sprawdzić czy na innej przeglądarce internetowej jest tak samo czy też inaczej. Często przyzwyczajamy się do przeglądarek i nie chcemy korzystać z innych. To błąd. Czasami zmiana przeglądarki internetowej powoduje, że przeglądanie stron internetowych jest szybsze i bezproblemowe.

Jeżeli nie chcemy zmieniać przeglądarki internetowej, warto też sprawdzić czy ta, której używamy jest zaktualizowana. Nierzadko aktualizacje nie są pobierane i trzeba uruchomić ten proces ręcznie. Zaktualizowana przeglądarka internetowa bez wątpienia będzie działać o wiele sprawniej.

Czyszczenie historii przeglądarki internetowej

W trakcie korzystania z Internetu, w przeglądarce internetowej gromadzi się wiele danych na temat przeglądanych stron. Często też przeglądarka zapisuje hasła do logowania i inne informacje. Po wielu miesiącach intensywnego korzystania z Internetu, w pamięci przeglądarki internetowej jest ogromna ilość danych. Oczywiście to spowalnia jej działanie i powoduje wiele problemów. Jeśli więc korzystamy z danej przeglądarki internetowej bardzo długo, warto wejść w jej ustawienia, odnaleźć opcję czyszczenia historii i z niej skorzystać. Z pamięci przeglądarki a więc i samego komputera usunięte zostanie mnóstwo danych, co przyspieszy działanie samej przeglądarki.

Redakcja capitalwork.pl