Który serwer dell wybrać – r640 czy r740?

Nie ma takiej firmy, która poradziłaby sobie bez sprawnego systemu informatycznego. Jest to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa – niezależnie od tego, czy mówimy o małej czy dużej firmie. Dlatego należy wybrać odpowiedni serwer dell. Który będzie najlepszy?

Dell r640 – dla średnich i dużych przedsiębiorstw

Serwer dell r640 jest dedykowany średnim i dużym przedsiębiorstwom, które wykorzystują dużo danych i potrzebują mieć do nich natychmiastowy dostęp. Ten serwer dell posiada wiele nowoczesnych rozwiązań i bardzo wydajnych parametrów, które sprawiają, że jest to wydajna, wieloletnia inwestycja. Między innymi, dell r640 zawiera procesor serii Intel Xeon SP i pamięć RAM taktowaną zegarem 2667 MHz. W efekcie serwer zapewnia nam 56 rdzeni obliczeniowych i 24 moduły pamięci operacyjnej. Najnowszy kontroler H740P, posiadający 8GB pamięci podręcznej, pozwala na zbudowanie szybkiej i zabezpieczonej przestrzeni dyskowej. Może być ona wspomagana modułem rozruchowym z 1 lub 2 dyskami M.2 z 240 lub 480GB pojemności. 

Dell r640 posiada także kontroler iDRAC9 – umożliwia on wygodne zdalne zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. 

Ten serwer idealnie sprawdza się w środowiskach IT, które charakteryzują się długim czasem pracy. Cechuje się niezawodnością, dużą wydajnością obliczeniową, a także maksymalnym bezpieczeństwem danych. Dodatkowo, ten konkretny serwer nie zużywa dużo energii, a jest w stanie zapewnić maksymalną ciągłość pracy oraz błyskawiczny dostęp do danych w każdym przedsiębiorstwie. 

serwer

Dell r740 – idealny dla dużych korporacji

Serwer dell r740 posiada procesor Intel Xeon SP, który pozwala zwiększyć zasoby obliczeniowe o 27% (biorąc pod uwagę liczbę rdzeni). Dodatkowo, ten serwer, ze względu na zamontowany kontroler iDRAC9, umożliwia kontrolę cyklu eksploatacji – czyli można monitorować, obsługiwać i aktualizować serwer zdalnie, niezależnie od miejsca, w którym urządzenie się znajduje. Oprócz tego, dell r740 pozwala zainstalować 16 dysków 2,5 calowych lub 8 – 3,5 calowych, co przekłada się na zwiększoną wydajność i przyspieszenie.

Serwer ten przeznaczony jest do dużych serwerowni, które przetwarzają olbrzymią ilość danych i pracują bez przerwy przez długi czas. Gwarantuje wysoką wydajność i ochronę danych, zatem idealnie nadaje się dla takich instytucji, jak sądy, urzędy lub szpitale. Korporacje, gdzie pracuje się przez długi czas bez przerwy i liczy się maksymalna wydajność oraz efektywność, również będą zadowolone z tego serwera.

Redakcja capitalwork.pl