Kiedy i czy warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Mogłoby się wydawać, że nie ma problemu ze znalezieniem pracowników, ale w praktyce wygląda to już inaczej. Duży odsetek firm boryka się z brakami kadrowymi, co wynika z wielu czynników. Wykwalifikowani kandydaci stawiają często wygórowane wymagania potencjalnym pracodawcom, przez co przedsiębiorcy mają problem ze skompletowaniem personelu. Dla wielu osób znaczenie ma nie tylko wysokie wynagrodzenie, ale też komfortowe warunki w pracy, przyjazna atmosfera, możliwość wspinania się po szczeblach kariery zawodowej i bycie docenianym przez firmę. W przypadku przejściowych problemów z pozyskaniem pracowników warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej.

Skąd szybko pozyskać odpowiednich pracowników?

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z usług agencji pracy tymczasowej, aby uzupełnić braki kadrowe. Widać to wyraźnie przede wszystkim w firmach działających w branży produkcyjnej i usługowej. Agencja pracy szuka odpowiednich pracowników, którzy mają konkretne umiejętności lub kwalifikacje. Zajmuje się prowadzeniem rekrutacji i zatrudnieniem. Po przedstawieniu przez przedsiębiorcę potrzeb, oczekiwań i wymagań agencja kieruje odpowiednich pracowników do pracodawcy. Ich zadaniem jest wykonywanie powierzonych im obowiązków, ale nie podlegają oni bezpośrednio zleceniodawcy. Agencja jest pośrednikiem pomiędzy użytkownikiem i pracownikami, to ona ponosi w pełni odpowiedzialność za nich i wypłaca im należne wynagrodzenie.

Pracownicy są zobligowani do tego, aby wypełniać obowiązki zawarte w podpisanej przez nich umowie o pracę tymczasową. Zaletą dla przedsiębiorców jest to, że nie muszą oni marnować czasu ani pieniędzy na szukanie odpowiednich pracowników, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, przygotowanie odpowiednich dokumentów i załatwienie szeregu formalności związanych z zatrudnieniem. To agencja pracy odprowadza składki za pracowników, rozlicza ich czas pracy, prowadzi dokumentację. Zasady współpracy między agencją pracy a pracownikiem opierają się o umowę o pracę. Z kolei pracodawca będący użytkownikiem podpisuje z agencją umowę cywilnoprawną. Pracownika i zleceniodawcy nie zobowiązuje żadna umowa. Z agencją można podpisać umowę na czas określony lub na czas wykonywania konkretnej pracy.

Kiedy agencja pracy tymczasowej będzie dobrym wyborem?

Jest mnóstwo sytuacji, w których warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej. Wielu przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie w przypadku sezonowości produkcji. W niektórych miesiącach, zgodnie ze specyfiką danej branży, pojawia się wzmożone zapotrzebowanie na pracowników. Za pomocą agencji pracy możliwe staje się zoptymalizowanie firmowego budżetu i dopasowanie zatrudnienia do aktualnych potrzeb. Usługi agencji pracy tymczasowej sprawdzą się idealnie w przypadku rekrutacji ad-hoc, gdy firma rozpocznie prace nad nowym projektem, wygra przetarg. W celu przyspieszenia realizacji nowych zleceń wręcz koniecznością staje się jak najszybsze pozyskanie nowych pracowników. Oczywiście warto skorzystać z usług sprawdzonej agencji typu https://jobforme.com.pl/, która zajmie się wszystkim profesjonalnie i kompleksowo. Będzie nieoceniona, jeśli firma chce zrekrutować specjalistów, zatrudnić wykwalifikowanych pracowników bez ponoszenia dodatkowych kosztów, wynająć ich na próbę lub zastąpić nimi osoby chore/oddelegowane.

Redakcja capitalwork.pl