Jak zrobić ankietę w Google?

Do badań statystycznych wykorzystuje się różne metody. Bardzo często można spotkać się z tym, że przeprowadzana jest ankieta. Czasami takie badania przeprowadza rząd, a czasami podmioty prywatne. Każde badanie ma swój określony cel.

Badania statystyczne

Które badania są dla ludzi dobrowolne, a niektóre obowiązkowe. Przykładem obowiązkowego jest na przykład spis powszechny, przeprowadzany w Polsce raz na 10 lat. Obowiązujące w kraju akty prawne regulują konieczność poddania się spisowi. Ostatni spis można było przeprowadzić przez Internet, każdy samodzielnie w zaciszu swojego domu. Obywatel jednak musiał zalogować się na daną stronę internetową i udostępnić dane na temat swojego życia. Niektóre dane były bardzo szczegółowe, niektórzy mieli problem z określeniem na przykład w którym roku zbudowany został dom, w którym mieszkają. Jeżeli ktoś nie miał dostępu do Internetu, mógł zadzwonić na specjalną infolinię albo skontaktować się z rachmistrzem. Możliwości było naprawdę sporo, a czas na spisanie się był naprawdę długo. Trzeba było złej woli, by się nie spisać.

Ankieta do pracy dyplomowej

Jak zrobić ankietę w Google? To pytanie bardzo często zadają sobie studenci, którzy piszą pracę dyplomową. Ankiety wykorzystywane są nie tylko w pracach z dziedziny psychologii czy socjologii. Z powodzeniem można wykorzystać je naprawdę w wielu obszarach akademickich. Na przykład na kierunku finanse i rachunkowość można zbadać satysfakcję ludzi korzystających z usług księgowych, przedsiębiorców oddających swoją księgowość pod opiekę biura rachunkowego. Kluczem do sukcesu jest prawidłowo skonstruowana ankieta, ale ten temat należy przedyskutować ze swoim promotorem. Jest to odpowiednia osoba do tego, aby udzielić studentowi wskazówek, jak ma wyglądać prawidłowo napisana praca, a także jej część badawcza, czyli właśnie ankieta oraz wnioski z jej przeprowadzenia.

Uczciwość odpowiadających

Niezależnie od tego czy dana osoba bierze udział w badaniu obowiązkowym czy też dobrowolnym, należy skupić się na poprawnym odpowiadaniu na pytania. Udzielone odpowiedzi powinny być zgodne z rzeczywistością, ponieważ tylko wtedy wyniki ankiety będą miały sens i będą mogły posłużyć wspólnemu dobru. Jeśli ktoś nie ma czasu na rzetelne wypełnienie ankiety, lepiej w ogóle się tego nie podejmować i zrezygnować. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, jeśli chodzi o badania obowiązkowe, trzeba do nich przystąpić i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Praca przy badaniach statystycznych jest niezwykle interesująca, można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy o społeczeństwie.

Redakcja capitalwork.pl